BARVY, CHUTĚ A RYTMY LATINSKÉ AMERIKY

Molas

Posted on Bře 15, 2017 in Průvodce |

Mola neboli Molas je ručně vyráběná textilie, která je součástí tradičního ženského oděvu obyvatel kmene Kuna.

 

ETNOLATINO s potěšením Vám dnes představuje řadu velice kvalitních kožených výrobků, nazvanou prostě „Barvy Latinské Ameriky“.

V těchto výrobcích se spojuje vynikající kolumbijský kožený materiál s ručně šitými mola, vyráběnými Indiány kmene Kuna, kteří obývají oblast Urabá, která se nachází na pomezí Kolumbie a Panamy.

Indiáni kmene Kuna jsou původními obyvateli oblasti Urabá, usazenými na atlantickém pobřeží v oblasti táhnoucí se od Kolumbie po Panamu.

Muži kmene Kuna jsou většinou zemědělci. Ženy zůstávají doma, kde vyrábějí tradiční mola – složité vyšívané panely, kterými se zdobí přední části halenek.

Mola se vyrábějí tak, že se sešijí dvě nebo více vrstev různobarevných látek. Části jednotlivých vrstev se pak odstřihnou a ručně sešijí, aby vznikaly různé geometrické, zoomorfické nebo kmenové obrazce s kulturními nebo náboženskými motivy.

Všechny výrobky řady, kterou dnes představujeme, jsou vyrobeny jednotlivě a jsou spojením kouzelných, teplých a jasných tvarů a barev kunských mola s měkkými, vysoce kvalitními kolumbijskými kůžemi.

Aby bylo možné plně ocenit výrobky, které Vám nabízíme, je třeba si uvědomit, že se v žádném případě nejedná o masovou výrobu. Každá mola je jedinečná, každý vzor je originál. Jejich autorky svou mola nejen navrhnou, ale i ušijí.

Tyto výrobky jsou dovezeny do České republiky poprvé a jsou k dostání exkluzivně zde a v prodejně kvalitního koženého zboží „Marlon“, která se nachází v Dlážděné ulici číslo 1003/5, Praha 1 (Marlon.cz)

Více informací vám rádi poskytneme na info@etnolatino.com.

 

 

Jak se Molas vyrábějí?

 

 

MOLA ART FROM PANAMA

The mola forms part of the traditional costume of a Kuna woman, two mola panels being incorporated as front and back panels in a blouse. The full costume traditionally includes a patterned wrapped skirt (saburet), a red and yellow headscarf (musue), arm and leg beads (wini), a gold nose ring (olasu) and earrings in addition to the mola blouse (dulemor). Our Panama Beach Home is For Sale. Please vis

 

THE MOLA A TEXTILE ART

 

A video of this wonderful art of the Kuna Indians. Molas are the textile art made by the Kuna Indians who live in the northwest of the Isthmus of Panama, known as „Comarca de San Blas“. The origin of the mola comes from the painting of the body (tattoos) which was then transferred to fabrics. The Molas represent the cosmogonic thought, a graphical view of a world full of colorful and full of anthropomorphic and zoomorphic meaning of the indigenous culture. The striking and colorful geometric shapes paint mythological scenes, the creation of the world, custom scenes, flora and fauna of the region inhabited by the Kuna Indians. Molas are the decorative apparel fabrics, square or rectangular shapes, worked inside out with the embroidery technique called applied embroidery (appliqué / reverse), made with colorful cotton fabrics of different colors. Stack consists of 3 to 5 layers of fabrics of different colors, and cut the shape in the form of ornaments, from the first layer to show the color underneath. The cutting then finally is folded. The color of the lower layer creates the outline of the image. Only the last layer is not cut. The best molas consist between 4 and 6 layers, embroidered with tiny stitches, with regular and balanced colors.